Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 w Polsce i na terenie powiatu sławieńskiego przejściowo wprowadzamy nowe zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Darłowie.

Jeżeli Twoja sprawa wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie – niezbędne jest uprzednie umówienie się z urzędnikiem na konkretny termin za pośrednictwem Biura Obsługi Interesanta UM +48 94 314 22 23 (do 26). Wejście do urzędu będzie niemożliwe dla postronnych osób. Pamiętaj także o aktualnych zasadach funkcjonowania w UM w reżimie sanitarnym.

Ponadto informujemy, że kasa Urzędu Miejskiego jest nieczynna do odwołania.

Godziny pracy UM pozostają bez zmian.


Podczas nadal obowiązującego w Polsce stanu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 warto minimalizować bezpośrednie kontakty, zachowując tzw. dystans społeczny.

Urząd Miejski w Darłowie w obecnej sytuacji wychodzi naprzeciw tym wymaganiom, oferując możliwość załatwienia wielu spraw bez wychodzenia z domu – przez internet. Jak być z ratuszem w e-kontakcie?

Oto kilka sposobów:

1. W godzinach pracy UM kontaktuj się telefonicznie – +48 94 314 22 23 (do 26) – lub mailowo – poczta@darlowo.pl. Lista numerów wewnętrznych i bezpośrednich adresów internetowych do referatów znajduje się na www.darlowo.pl/kontakt.

2. Wejdź na rządowy portal: www.gov.pl/web/gov/uslugi-dla-obywatela i sprawdź, czy Twoją sprawę można tam załatwić – jeśli tak, podstępuj zgodnie z instrukcjami na stronie.

3. Jeżeli jednak sprawa, której szukasz, nie znajduje się w centralnej bazie usług publicznych, skorzystaj ze strony miejskiej: www.darlowo.pl/wykaz-spraw, gdzie opisujemy, jak postępować w danej sytuacji.

4. Opublikowane w miejskim wykazie spraw dokumenty wydrukuj, wypełnij i zeskanuj. Postępuj zgodnie z zaleceniami znajdującymi się w opisie sprawy.

5. Zeskanowany druk pochodzący z Urzędu Miejskiego w Darłowie załącz w piśmie ogólnym, które wyślesz za pośrednictwem rządowego portalu: www.gov.pl/web/gov/wyslij-pismo-ogolne.

Pamiętaj, że korespondencja musi być podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub Profilem Zaufanym (założysz go bezpłatnie m.in. na stronie Twojego banku). Niepodpisane elektronicznie dokumenty mogą nie być rozpatrzone przez ratusz.

 

Wspólnie dbajmy o wzajemne bezpieczeństwo i zdrowie!

Śledźcie aktualności na www.darlowo.pl i komunikaty w mediach społecznościowych (profile na Facebooku: Miasto Darłowo - Darłówko i Wiadomości Darłowskie), by otrzymywać autoryzowane informacje dot. codziennego funkcjonowania naszego miasta.

 

Dawid Jasiewicz (BPM)

Powiązane wiadomości:

Oświadczenie Burmistrza Darłowa ws. sytuacji pandemicznej w darłowskim ratuszu

Wyświetlono: 1369

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

764501 odwiedzin

5 gości online

Powrót do góry