Burmistrz Darłowa dotrzymuje słowa

Podczas wyboru Rady Darłowskich Seniorów na II kadencję w listopadzie ubiegłego roku Arkadiusz Klimowicz obiecał seniorom w wieku 60+ zdobycie funduszy i utworzenie miejsca i w którym będą oni mogli czuć lepiej niż u siebie w domu.  Dlatego w ramach działań na rzecz seniorów w budynku Darłowskiego Ośrodka  Kultury przy ulicy M.C. Skłodowskiej 44 otwarto 2 lipca 2020  Klub Aktywnego Seniora. W wyremontowanych i wyposażonych pomieszczeniach o powierzchni 60 metrów kw., kosztem 200. tys. złotych miasto  Darłowo zorganizowało Klub Aktywnego Seniora.   

Zadanie prowadzenia klubu powierzył burmistrz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Z ramienia MOPS klub prowadzi Edyta Kwiecień, a koordynatorem projektu jest Katarzyna Kliber-Sokolińska.  Aby korzystać z jego dobrodziejstwa należy wypełnić formularz zgłoszenia i zapoznać się z regulaminem  uczestnictwa. Pierwszeństwo w projekcie mają osoby o niskich dochodach kwalifikujący się do pomocy społecznej. Projekt jest przewidziany dla seniorów w wieku 60+ oraz dla opiekunów faktycznych tych seniorów. Dlatego jeśli masz sporo wolnego czasu, czujesz się samotny, chcesz wyjść do ludzi, zmienić coś w swoim życiu, poczuć się potrzebnym, albo jesteś duszą towarzystwa szukasz nowych znajomości i przyjaźni lub wsparcia PRZYJDŹ DO NAS, zaprasza kierowniczka klubu.           

W ramach projektu będą przeprowadzone zajęcia: gimnastyczno-ruchowe, muzyczne, zajęcia z fizjoterapeutą. Bedą realizowane także warsztaty: manualne, kulinarne i florystyczne. Planowane są również spotkania z lekarzami o różnych specjalnościach. Prowadzone będzie poradnictwo specjalistyczne przez prawnika i psychologa oraz spotkania z ludźmi propagującymi zdrowy i aktywny tryb życia. Ponadto będą organizowane wieczorki taneczne, spotkania okolicznościowe wyjścia do kina czy wyjazdy do teatru oraz wycieczki krajoznawcze. W ramach realizacji projektu zaplanowano rozwijanie sprawności intelektualnej, fizycznej, kulturalnej, budowanie więzi międzyludzkich, integrowanie środowiska seniorów w wieku 60+ dodaje koordynatorka projektu.   Wszystkie zajęcia będą organizowane bezpłatnie a każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.  Na miejscu znajduje się zaplecze sanitarne dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Klub Aktywnego Seniora na własne zaplecze kuchenne i serwuje gratis jego uczestnikom gorące napoje (kawa, herbata) oraz ciasteczka. Pomieszczenia klubowe są wyposażone w urządzenia radiowo – telewizyjne, rzutnik, ekran, gry planszowe, ekspres do kawy itp.                                       W ten sposób Miasto Darłowo realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pod nazwą „Seniorze trzymaj formę”. Dzięki staraniom burmistrza miasto  otrzymało na ten cel dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w kwocie 972.887,98 złotych.                                                               Klub jest otwarty w godzinach od 8-13, ale może to ulec zmianie.  Już w pierwszych dniach działalności Klubu Aktywnego Seniora zgłosiło się do niego kilkanaście osób. Pełna działalność klubu rozpocznie się 15 lipca br.                         

Przy okazji przypomnę, że z dniem 1 lipca br. ruszyła w Darłowie dla jego mieszkańców darmowa i kompleksowa, sfinansowana przez darłowski samorząd rehabilitacja dla osób w wieku 60+. Mając skierowanie można korzystać z usług  dwóch gabinetów rehabilitacyjnych, które znajdują się: przy ul Św. Gertrudy – Agnieszki Piłat i przy ul. M.C Skłodowskiej 32 – Agnieszki Kapczyńskiej – Gontarz.  

L. Walkiewicz

Wyświetlono: 298

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

494976 odwiedzin

5 gości online

Powrót do góry