Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

317083390 585138870280142 642617984170237937 n

Zawodnicy Kumite przywieźli do Darłowa medale!

26.11.2022 r. w Połczynie Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski Kumite PFKK, w których zawodnicy z Darłowa zdobyli medale!

W rozegranych zawodach udział wzięło 125 zawodników z 25 klubów z całej Polski – tym bardziej cieszą medale naszych sportowców. Mistrzostwa odbyły się w konkurencji kumite juniorów i seniorów knock-down kyokushin karate. Zawodom sędziowali Shihan Bogusław Jeremicz, 6 DAN oraz Shihan Artur Wilento, 5 DAN.

• Drugie miejsce, a z nim srebrny medal zdobył Hubert Michalski, 5 kyu, który wystąpił w kategorii Kumite 16 lat powyżej 67 kg.
  • Trzecie miejsce zajął Julian Sochoń, 5 kyu – kategoria Kumite 12 lat poniżej 45 kg.

Organizatorem Mistrzostw Polski był Klub Walki Washi kierowany przez Sensei Daniela Sobeckiego 2 DAN. Współorganizatorem zawodów była Polska Federacja Kyokushin Karate PFKK, a Patronat honorowy objęli Burmistrz Miasta Połczyna-Zdroju Sebastian Witka oraz Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątka.

Serdecznie gratulujemy darłowskim zawodnikom!