Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

345581687 1255733308668447 7935897976090872182 n

Wings for life – historia pisze się na naszych oczach

W niedzielę, 7 maja zakończyła się wyjątkowa impreza Wings for Life World Run. Charytatywny bieg Wings for Life rozgrywany jest na całym świecie, a środki z opłat wpisowych przekazane zostają na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym!

Aby pokazać Wam wagę tej imprezy kilka liczb: 206 728 startujących na całym świecie, niespełna 7000 biegaczy na linii startu w Polsce w Poznaniu. W tym Nasze Charty. Ktoś by powiedział, że na pewno odegrali drugoplanowe rolę podczas tego biegu… Nic bardziej mylnego! Nasi biegacze walczyli o każdy kilometr w tym szczytnym celu, uzyskując rewelacyjne rezultaty.

Adrian Kępka pokonał dystnas 52,45km, zajmując 12 miejsce w Polsce i będąc 43 mężczyzną na świecie. Maciej Rudnikowski przebiegł 48,56 km, zajął 3 miejsce w kategorii wiekowej na świecie 21 miejsce w Polsce i był 83 mężczyzną wśród startujących biegaczy. Emil Gawęda pokonał dystans 28,94 km, zajmując 552 miejsce w Polsce i będąc 3102 mężczyzną na świecie Adam Bakalarz przebiegł 25,2 km, był 894 mężczyzną w Polsce i 5634 na świecie. Sylwester Wierzbicki przebiegł 24,51 km zajął 970 miejsce w Polsce oraz minął metę jako 6376 mężczyzna na świecie. Katarzyna Bakalarz nasza najlepsza biegaczka na tej imprezie pokonała 16,68km była 722 kobietą w Polsce i 5790 zawodniczką na świecie.

Bieganiem zmieniamy świat. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej inicjatywy. Gratulujemy również naszej zaprzyjaźnionej ekipie Bryza Postomino, z którą razem walczyliśmy w szczytnym celu!