Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kolarskie medalistki

Sezon kolarski na szosie i torze zbliża się do końca. Jak zawsze znakomicie spisały się nasze gwizdy, startując w Pruszkowie w Mistrzostwach Polski Elity. Zdobyły 17 medali!

Już w ich pierwszym dniu sukces odniosły nasze sprinterki: Karwacka, Sibiak i Seremak, zdobywając tytuł mistrzyń Polski w jeździe drużynowej. Srebro na dystansie 250 metrów ze startu zatrzymanego wywalczyła Karwacka, a brąz Seremak.

Dzień później Daria Pikulik wygrała tytuł MP w scratchu, brąz zdobyła Nikola Wielowska. W tej samej konkurencji, do lat 23, brązowy medal przypadł Wiktorii Pikulik. Na koniec dnia, w sprincie elity kobiet, srebro dla Marleny Karwackiej, a brąz dla Nikoli Sibiak.

Także trzeci dzień mistrzostw sypnął medalami. Siostry Pikulik złote w madisonie. Wiktoria Pikulik wicemistrzynią Polski w wyścigu punktowym Elity. Do tego dołożyła 2. lokatę w eliminacjach do lat 23. W ostatnim dniu zmagań złoto i mistrzostwo Polski Elity w omnium dla Darii Pikulik. W wyścigu na 500 metrów, srebro Karwackiej i brąz Sibiak. Na koniec kolejne mistrzostwo Polski do lat 23 Nikoli Sibiak. Mistrzostwa te przyniosły kolarkom Ziemi Darłowskiej 17 medali.