Otwarcie wystawy Grand Press Photo 2020

W środowe południe na Rynku Miejskim w Darłowie w obecności władz lokalnych z przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Woźniakiem na czele dokonano oficjalnego otwarcia wystawy Grand Press Photo 2020. Już po raz drugi ekspozycja plenerowa najlepszych zdjęć prasowych gości w naszym mieście.

Termin oficjalnego odsłonięcia tablic – które można podziwiać już od poniedziałku – nie jest przypadkowy, bowiem 19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Fotografii. Te najlepsze, w ilości 266, do 6 września br. będzie można za darmo podziwiać. Wystawa „Grand Press Photo 2020” to 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, 4 projekty dokumentalne oraz 2 zdjęcia pojedyncze i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo, w którym jury przewodniczył fotoreporter światowej klasy, czterokrotny laureat World Press Photo Pieter Ten Hoopen ze Szwecji.

Przecięcie symbolicznej wstęgi poprzedziła krótka refleksja wygłoszona przez Andrzeja Mielcarka, który niegdyś pracował w Pressie, a dziś jest redaktorem naczelnym „Prestiżu” – magazynu koszalińskiego. Redaktor Mielcarek zwrócił uwagę przybyłych na fakt, że fotografia w dzisiejszych czasach stanowi swoistą esencję przekazu prasowego, bowiem w odbiorze jest szybsza i bardziej jednoznaczna.

Tuż po hejnale miejskim czerwoną wstęgę zawieszoną na najlepszym zdjęciu wystawy przecięli: przewodniczący Czesław Woźniak, radna miejska Dorota Podgórska, redaktor Andrzej Mielcarek, dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury – Magdalena Burduk i kierownik Biura Promocji Miasta w darłowskim ratuszu – Artur Wejnerowski.

Partnerem wystawy miejskiej w Darłowie – do obejrzenia której serdecznie zapraszamy – jest Proxin Investment – Nautic Park Darłówko.

 

Dawid Jasiewicz (BPM)

Wyświetlono: 176

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

734454 odwiedzin

3 gości online

Powrót do góry