Darłowskie kolarki potwierdziły swą mistrzowską ekstraklasę

W Pruszkowie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Pierwszego dnia na torze w Pruszkowie rozegrano zmagania w sprincie drużynowym i wyścigu drużynowym.

W sprincie drużynowym orliczek zdecydowanie najlepsze były Nikola Seremak i Nikola Sibiak z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska. Reprezentantki darłowskiego klubu w kwalifikacjach uzyskały czas 34,567 i wyprzedziły rywalki o prawie 3 sekundy. W finale Seremak i Sibiak zmierzyły się z Natalią Szymczak i Wiktorią Polak (UKS TFP Jedynka Kórnik). Drużyna Ziemi Darłowskiej jeszcze poprawiła swój wynik (34,289) i wygrała z przewagą ponad 5 sekund. Brązowy medal zdobyły Julia Kowalska i Oliwia Majewska z MAT ATOM. W sprincie drużynowym juniorek również  wygrały nasze mistrzynie Natalia Nieruchalska i Nikola Wielowska (Ziemia Darłowska),           

Drugiego dnia odbyły się zawody w sprincie, keirinie i omnium. Zmagania w sprincie oraz keirinie rozegrano tylko w połowie kategorii. W rywalizacji w keirinie orliczek wygrała Nikola Sibiak z Ziemi Darłowskiej przed swoją koleżanką klubową Nikolą Seremak oraz Pauliną Petri z KS Społem Łódź. Zawodniczki Ziemi Darłowskiej zaliczyły dublet także wśród juniorek. Złoty medal zdobyła Natalia Nieruchalska. Na podium stanęły także Nikola Wielowska i Joanna Błaszczak (UKS TPF Jedynka Kórnik).                                                                                                      W omnium orliczek triumfowała Wiktoria Pikulik. Zawodniczka Ziemi Darłowskiej wygrała scratch, wyścig eliminacyjny oraz była druga w wyścigu tempowym. W wyścigu punktowym kontrolowała sytuację i sięgnęła po zwycięstwo z dorobkiem 140 punktów. Podium uzupełniły zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team – Patrycja Lorkowska (124 pkt) i Karolina Kumięga (115 pkt). W zawodach juniorek Nikola Wielowska uzyskała takie same wyniki, jak Pikulik w zmaganiach orliczek. Medale wywalczyły także Olga Wankiewicz (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń) i Wiktoria Milda (ALKS Stal Big Star Grudziądz).                                                                                   

Trzeciego dnia odbyły się zmagania w sprincie, keirinie oraz madisonie.  W sprincie orliczek najlepsza okazała się Nikola Sibiak. Zawodniczka Ziemi Darłowskiej wygrała kwalifikacje oraz kolejne rundy, w tym dwa pojedynki finałowe ze swoją koleżanką klubową Nikolą Seremak. Najlepszą juniorką została Natalia Nieruchalska (Ziemia Darłowska), która została Mistrzynią Polski  Pierwszą wicemistrzynią polski została jej koleżanka klubowa pokonała inną zawodniczkę zespołu z Darłowa, Nikola Wielowską.  Łączny dorobek ekipy z Darłowa podczas Mistrzostw Polski w Pruszkowie to 13 medali, w tym 8 z najcenniejszego kruszcu.  Po ostatnim podsumowaniu  o czym przypomniał prezes klubu, Eugeniusz Adamów, niedawne sukcesy sprawiły, że łączny dorobek KK Ziemi Darłowskiej na Mistrzostwach Polski przekroczył 500 medali (!). Brawo Gratulujemy!

BCM Ziemia Darłowska to bez wątpienia  najlepszy kobiecy klub kolarski w Polsce, którego reprezentanci od lat zdobywają medale mistrzostw Polski, Europy i świata. Aktualnie w jego barwach na arenie międzynarodowej występują tak utytułowane zawodniczki, jak Daria Pikulik – olimpijka z Rio de Janeiro, mistrzyni świata juniorek w wyścigu punktowym, wicemistrzyni globu w omnium olimpijskim i czempionka Europy z 2015 r. oraz Marlena Karwacka  aktualna Mistrzyni Europy w kategorii U-23 w sprincie drużynowym. Medale najważniejszych na najważniejszych imprezach w  Europie i na Świecie w 2018 r. w konkurencjach olimpijskich zdobywały juniorki Nikola Sibiak, Marta Jaskulska oraz Nikola Seremak. W latach poprzednich zawodnicy Klubu regularnie zdobywali liczne Medale MŚ i ME m.in. Wiktoria Pikulik,  Agata Drozdek, Monika Graczewska, Katarzyna Kirschenstein, Marta Janowiak, Kornelia Mączka, a wśród mężczyzn Jarosław Marycz. Rokrocznie 5-7 zawodniczek z Darłowa nominowanych jest do kadry narodowej w kategoriach seniorek, młodzieżowców i juniorek.                              

Obecnie  klub zrzesza 25 kolarek kategorii Elite i U23 oraz 11 juniorek, szkoląc je zarówno w kolarstwie torowym, jak i szosowym. Od wielu lat Klub kolarski Ziemia Darłowska jest wspierany przez darłowski samorząd. Od sezonu 2018 sponsorem KK jest również przez belgijska spółka POC Partners Polska.

 L. Walkiewicz

Wyświetlono: 330

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

1046993 odwiedzin

7 gości online

Powrót do góry