Fot. Dawid Jasiewicz (BPM)

Otworzyli darłowski Klub Seniora

We wtorek oficjalnie rozpoczął się działalność Klub Seniora w budynku Darłowskiego Ośrodka Kultury przy ul. Marii Curii Skłodowskiej w Darłowie. W imieniu Burmistrza Sekretarz Miasta pan Tomasz Bobin życzył realizacji ambitnych zamiarów ujętych w trzy letnim projekcie pn.: „Seniorze trzymaj formę”. Przypomnijmy, że od kilku lat darłowski samorząd szukał sposobu zrzeszenia rozrastającej się grupy emerytów. W ubiegłym roku pojawiła się ta możliwość za sprawą Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który ogłosił konkurs, którego celem miało być zwiększenie dostępności usług społecznych w szczególności usług środowiskowych, opiekuńczych oraz usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej dla osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Miasto Darłowo do tego konkursu przystąpiło, zakwalifikowało się i dostało 972 887 zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Projekt obejmuje 50 seniorów.

Otwarcie Klubu Seniora odbyło się także przy udziale radnych miejskich, członków Rady Seniorów działających przy Burmistrzu, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ta ostatnia instytucja będzie realizowała projekt, a pani Katarzyna Kliber Sokolińska jest koordynatorem całego przedsięwzięcia. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na wielość form zajęć z najstarszymi. Będą zajęcia ruchowe, florystyczne, kulinarne, muzyczne, spotkania z psychologiem, prawnikiem, diabetykiem, Jeśli do tego dodamy atrakcyjne wycieczki, wyjazdy do teatru, kin, wieczorki zapoznawcze, obchodzenie świąt, to dla każdego seniora znajdzie się możliwość pokazania swojej aktywności i zajęcia czasu wolnego. Zresztą ta aktywność już się pojawiła w postaci przygotowania dekoracji siedziby czy występu artystycznego w dniu otwarcia Klubu.

Z kolei Pani Magda Burduk dyrektorka Darłowskiego Ośrodka Kultury nie kryła satysfakcji, że w jej budynku udało się dokonać remontu części pomieszczeń, które teraz będą służyły najstarszej części darłowskiego społeczeństwa. Dla pełni wiedzy informujemy, że siedziba zaprasza podopiecznych od godz. 8:00 do 13:00. Na każdego czeka pyszna poranna lub dopołudniowa kawka, herbatka, ciasteczka, catering i moc znajomych i przyjaciół.

Zapraszamy!

 

OSS

Wyświetlono: 393

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter
Fot. Dawid Jasiewicz (BPM)
Fot. Dawid Jasiewicz (BPM)
Fot. Dawid Jasiewicz (BPM)
Fot. Dawid Jasiewicz (BPM)
Fot. Dawid Jasiewicz (BPM)
Fot. Dawid Jasiewicz (BPM)
Fot. Dawid Jasiewicz (BPM)
Fot. Dawid Jasiewicz (BPM)
Fot. Dawid Jasiewicz (BPM)
Fot. Dawid Jasiewicz (BPM)

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

1047124 odwiedzin

7 gości online

Powrót do góry