8 dodatkowych policjantów w mieście i gminie Darłowo

Od 1 lipca do końca sierpnia darłowscy policjanci będą mieli wsparcie 8 dodatkowych funkcjonariuszy oddelegowanych tutaj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Pozwoli to na pojawienie się na ulicach miasta i gminy Darłowo po jednym dodatkowym patrolu podczas każdej zmiany. Policjanci patrolować będą newralgiczne miejsca w trakcie sezonu, będą współpracować również z ratownikami pracującymi na ośmiu darłowskich kąpieliskach. Funkcjonariusze pojawili się w Darłowie dzięki współpracy z samorządem, który pokrywa koszty ich zakwaterowania i wyżywienia.

- Dodatkowe wsparcie jest potrzebne, bo liczba osób przebywających na terenie miasta w trakcie sezonu rośnie niemal dwukrotnie. Szacujemy, że w szczycie wakacji może to być około 25 tysięcy osób – mówi Tomasz Bobin, sekretarz miasta Darłowa.

Pierwszego dnia służby w Urzędzie Miejskim w Darłowie zorganizowano krótkie spotkanie władz miasta z policjantami, w którym wzięli udział m.in. Komendant Powiatowy Policji w Sławnie nadkom. Andrzej Kamoda i Komendant Komisariatu Policji w Darłowie nadkom. Wojciech Wolszczak. Wszyscy życzyli sobie bezpiecznego i zdrowego sezonu.

 

Rafał Nagórski 

Wyświetlono: 247

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

494960 odwiedzin

3 gości online

Powrót do góry