Piłkarski Puchar Włoch w rękach Huberta Idasiaka!

18-letni wychowanek UKS Orlik Darłowo – Hubert Idasiak – 17 czerwca został powołany do kadry pierwszej drużyny na mecz finałowy Pucharu Włoch, w którym neapolitańska drużyna zmierzyła się z Juventusem Turyn (0:0, 4-1 w rzutach karnych).

Hubert Idasiak rozpoczynał swoją sportową przygodę z Uczniowskim Klubem Sportowym „Orlik” w Darłowie. Skrzydła swojej kariery młody piłkarz rozwijał w Pogoni Szczecin, z której odszedł dwa lata temu właśnie do drużyny włoskiej Serie A.

Oczywiście Polak nie jest jeszcze pierwszym bramkarzem Napoli, ale coraz częściej siada na ławce rezerwowych zespołu i podobnie było także podczas finału Pucharu Włoch z Juventusem – co stanowiło dla Idasiaka z pewnością nie lada wyróżnienie.

Głos Szczeciński o „naszym” zawodniku pisze: Z wielu stron sypią się pochwały w kierunku młodego Polaka, który po dwóch latach w Italii ma niezłą pozycję w zespole.

W Neapolu były gracz Pogoni występuje z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim, co jeszcze bardziej napawa nas wszystkich dumą.

 

DJ/BPM

Wyświetlono: 193

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Powrót do góry