W dniu 5 czerwca 2026 r. Urząd Miejski w Darłowie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w sprawach dot. zgłoszenia zgonu, w godzinach 7:00 - 8:00 w dniu 06.06.2026 r. (sobota). Kontakt telefoniczny pod nr tel. 609 174 918.
Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Młodzi sportowcy odbierają nagrody na jubileuszu klubu.

Piknik siatkarski z okazji 20-lecia Klubu Sportowego Stocznia Darłowo

0:00 / 0:00

W dniu 07.06.2025r. na boisku przy Zespole Szkół Morskich w Darłowie odbył się „XI PIKNIK SIATKARSKI” zorganizowany przez Klub Sportowy STOCZNIA Darłowo M&W . W tym roku była wyjątkowa okazja ponieważ KS Stocznia Darłowo M&W obchodzi 20 – lecie swojego powstania. W pikniku udział wzięli członkowie zarządu klubu, trenerzy klubu, zawodniczki i zawodnicy, rodzice oraz mieszkańcy miasta Darłowa i Gminy Darłowo.

Piknik zaszczycił swoją obecnością Pan Zdzisław Gogol- wieloletni trener grup młodzieżowych piłki siatkowej, koordynator Siatkarskich Ośrodków Sportowych, trener reprezentacji młodzieżowych Polski (m. in. złoto w Mistrzostw Europy juniorów młodszych w 2005 r.), Przewodniczący Wydziału Trenerskiego Polskiego Związku Piłki Siatkowej, członek zarządu PZPS. Odwiedzili nas także zawodnicy Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego MOS WOLA Warszawa – mistrza Polski juniorów: Dawid Libera MVP turnieju finałowego, Wojciech Pawlak najlepszy rozgrywający turnieju finałowego oraz Bruno Bukowski najlepszy zagrywający turnieju finałowego – wychowanek KS Stoczni Darłowo M&W.

W trakcie pikniku odbył się turniej siatkarski w którym udział wzięli zespoły o orginalnych nazwach: Piórka, Gziełki, Lelowie, Sobieraje. Był to swego rodzaju turniej pokoleniowy, w którym brali udział byli i obecni zawodnicy Stoczni. Turniej wygrał zespół Gziełki, drugie miejsce zespół Sobieraje, trzecie Lelowie i czwarte Piórka. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”.

Dużą popularnością cieszył się turniej zespołów mieszanych (rodzic, dziecko). Do turnieju zgłosiło się 25 par w dwóch kategoriach. Zwycięzcami tej rywalizacji zostali Kowalska Emilia z tatą oraz Kowalewicz Patryk z tatą.

Równolegle z turniejem rodzic – dziecko odbywały się turnieje dwójek i czwórek siatkarskich. W turniejach tych brały udział dziewczynki i chłopcy ze szkół podstawowych. Zwycięzcy we wszystkich rywalizacjach otrzymali nagrody i okolicznościowe dyplomy.

Organizatorzy zorganizowali także cykl konkurencji sprawnościowych. Każdy mógł sprawdzić na jakim etapie znajduje się jego sprawność fizyczna. Przez tor sprawnościowy przewinęło się 120 uczestników z pośród których rozlosowano osoby które otrzymały nagrody.

Przez cały czas trwania pikniku odbywała się degustacja wypieków wykonanych przez rodziców naszych zawodniczek i zawodników. Najsmaczniejsze ciasto upiekła Pani Marta Kowalska. Druga nagrodę otrzymała Pani Anna Kowalewicz, , trzecią Pan Marcin Zięba. Wyróżnienie otrzymała Pani Magdalena Trzpis. Wszystkie ciasta musiały być bardzo dobre, ponieważ zostały wyjedzone do ostatniego okruszka.

Nagrody wręczali Prezes KS Stoczni Darłowo M&W Pan Marek Wojniusz i Pan Zdzisław Gogol.

Dodatkowymi atrakcjami pikniku były gry sprawnościowe „Leonardia” z Krup, dmuchany tor przeszkód który cieszył się dużym zainteresowaniem, fotobutki gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także kiełbaski z grilla, bigos, napoje chłodzące.

Piknik był okazją do podsumowania minionego sezonu siatkarskiego 2024/2025. Zespoły KS Stoczni Darłowo M&W pokazały się z bardzo dobrej strony w rozgrywkach wojewódzkich w piłce siatkowej. Sukces osiągnęła drużyna minisiatkówki w kat. „dwójki” chłopców zdobywając mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego oraz awans do wielkiego finału który odbędzie się w katowickim Spodku w dniach 29.06 – 01.07.2025. Zostali oni wyróżnieni przez zarząd klubu okolicznościowymi statuetkami. W rozgrywkach z cyklu Kinder+sport dziewcząt i chłopców uczestniczyło ponad 70 dzieci z naszego klubu. Obecnie w Klubie czynnie trenuje piłkę siatkową ponad 130 dzieci i młodzieży.

Zarząd Klubu Sportowego STOCZNIA Darłowo M&W w imieniu swoim i wszystkich dzieci trenujących piłkę siatkową w klubie podziękował sponsorom, którzy w sezonie rozgrywkowym 2024/2025 wspomagali klub finansowo i rzeczowo.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji pikniku a w szczególności:

  • Działaczom Klubu Sportowego Stocznia Darłowo M&W za przygotowanie pikniku
  • Firmie „LARK” za udostepnienie dmuchanego placu zabaw
  • „LEONARDII” z Krup za gry zręcznościowe
  • Pani Dyrektor ZSM w Darłowie Magdalenie Miszke za udostepnienie obiektów sportowych wraz z wyposażeniem.
  • Dyrektorowi ds. Sportu i Turystyki Miasta Darłowo Panu Waldemarowi Śmigielskiemu za użyczenie sceny i stołów
  • Pracownikom Stoczni Darłowo M&W Sp. z o. o. za obsługę techniczną pikniku
  • Rodzicom za organizację i pomoc w przeprowadzeniu pikniku
  • Panu Paweł Reszka Music Sound Technika Estradowa – za nagłośnienie
  • Gminie Darłowo, Miastu Darłowo i Pani Joannie Witkowskiej za użyczenie namiotów.
  • Panu Darkowi Kos – za użyczenie parasoli piknikowych,
  • Państwu Kopystyńskim Annie i Tomaszowi za wieloletnią pomoc przy przeprowadzanie pikniku.

Wszyscy uczestnicy pikniku byli zgodni, że impreza była bardzo udana, było sporo dobrej zabawy na boiskach siatkarskich, a przede wszystkim dopisała pogoda. Zapraszamy już teraz wszystkich na przyszły rok na „XII Piknik Siatkarski dla całych rodzin”.

image_pdfPobierz stronę do PDF