Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

spotkanie kolarze 2024 9

Kolarskie podsumowanie sezonu 2023

22 stycznia w Urzędzie Miasta Darłowo odbyło się podsumowanie sezonu sportowego 2023 Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska.

Na spotkaniu uczestniczyli medaliści imprez mistrzowskich we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawodnicy w imprezach rangi finałów  Mistrzostw Polski zdobyli łącznie 29 medali w kategoriach junior młodszy, junior, młodzieżowiec, senior, w tym 14 złotych, 13 srebrnych, 12 brązowych. Nie zawiedli młodzicy i żacy, którzy wywalczyli  10 medali w wyścigach mistrzowskich swoich kategorii.

Wisienką na torcie był medal Mistrzostw Europy Nikoli Wielowskiej oraz medal i wysokie miejsca Marleny Karwackiej i Nikoli Sibiak w Pucharach Narodów.

Łącznie w klubie medale zdobywało 25 zawodniczek i zawodników!

Rok 2023 to powołania do Kadr Narodowych i udział w barwach Polski w imprezach rangi Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w których 9 zawodniczek Ziemi Darłowskiej z dumą reprezentowała nasz kraj zajmując czołowe miejsca w rywalizacji na światowym poziomie.

W punktacji Systemu Sportu  Młodzieżowego Ziemia Darłowska zdobyła ponownie zdobyła wspaniały wynik 334 punktów co pozwoliło na zajęcia 3 miejsca wśród wszystkich klubów kolarskich w kraju i 1 w woj. zachodniopomorskim. Ta zdobycz pozwoliła również zająć 3 miejsce wśród klubów ze wszystkich dyscyplin w woj. zachodniopomorskim i 57 w kraju na blisko 4000 sklasyfikowanych klubów.

Dzięki dobrej postawie naszych kolarzy Miasto Darłowo i Powiat Sławieński zajmują 3 miejsca wśród samorządów na Pomorzu Zachodnim.