Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

4. jpg medalisci mp z darłowa

Ekipa z Darłowa na Mistrzostwach Polski w Sztukach Walki

23 marca 2024 r. w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski w Sztukach Walki, zorganizowane przez Klub Sportowy – Dragon i Polską Federację Sztuk Walki i Sportów Obronnych (PFSzWiSO) pod patronatem Burmistrza Miasta Żywiec.

Po prezentacji startujących zawodników przystąpiono do rywalizacji na trzech matach w konkurencjach kata, form kata z bronią, kata synchronicznym oraz walk sportowych Ju Jitsu i Karate w formule semi-contact. Sędzią głównym Mistrzostw Polski był prezes PFSzWiSO – soke Paweł Handzlik 10 dan. W prestiżowej imprezie uczestniczyło ponad 150 zawodników z wielu klubów z Polski oraz ze Słowacji reprezentujących różne style i organizacje sztuk walki: Ju Jitsu, Aikido, Kung fu, Kick-Boxing, Kyokushin Karate i Ashihara Karate.

W mistrzostwach uczestniczyła 3 osobowa ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa w składzie: Maria Szklarczyk 8 kyu, Piotr Szklarczyk 8 kyu i Dariusz Winiarski 6 dan. Zawodnicy z Darłowa na Mistrzostwach Polski startowali w konkurencji kata prezentując formę – Kihon No Kata Sono Ni Ashihara International Karate Organisation (AIKO) oraz w konkurencji formy kata z bronią – prezentując swoje pokazy nunchaku i tonfami.

Znakomity start, przygotowanie i formę zaprezentowała cała ekipa z Darłowa zdobywając na Mistrzostwach Polski cztery medale. Zawodniczka Maria Szklarczyk w konkurencji dziewcząt do 13 lat kata z bronią prezentowała formę – nunchaku za którą otrzymała wysokie noty i zajęła 3 miejsce, a w konkurencji kata zajęła 5 miejsce. Natomiast Piotr Szklarczyk startując w konkurencji kata senior zajęła 3 miejsce oraz w konkurencji kata z bronią – nunchaku zajęła 4 miejsce. Najlepiej z całej ekipy Ashihara Karate z Darłowa zaprezentował się na Mistrzostwach Polski – Dariusz Winiarski, który w mocno obsadzonej konkurencji kata master uzyskał wysokie noty i zajął 2 miejsce oraz w kata z bronią prezentując formę tonfami zajął także wysokie 2 miejsce. Był to 76 start – Dariusza Winiarskiego w zawodach sztuk walki oraz 83 i 84 podium w karierze zdobyte w ciągu 35 lat startów (1989-2024). Warto także dodać, że był to już 223 start zawodników Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa w zawodach w ciągu ponad 36 lat działalności.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski został częściowo sfinansowany przez Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie oraz ze środków własnych zawodników. W chwili obecnej zawodnicy Ashihara Karate z Darłowa przygotowują się do startu w Pucharze Europy w Sztukach Walki – Federacji IBF, który odbędzie się 27 kwietnia br. w Imielinie oraz do startu w XXIV Mistrzostwach Pomorza Ashihara Karate, które zaplanowane są w Darłowie 3 maja br.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu – zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego10 A-14 B w Darłowie w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: www.ashihara-karate.pl/darlowo_klub.htm

Info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciach :

1. Maria Szklarczyk podczas kata z bronią – nunchaku

2. Dariusz Winiarski podczas prezentacji kata z bronią – tonfa

3. Piotr Szklarczyk podczas konkurencji kata

4. Medaliści Mistrzostw Polski w Żywcu od lewej Dariusz Winiarski, Piotr Szklarczyk i Maria Szklarczyk