Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

368423494 2322807921240165 1274386722650896506 n

Darłowianka reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Świata w bowlingu dla osób niesłyszących

Od 1 do 12 sierpnia 2023 roku w Monachium odbyły się 5 Mistrzostwa Świata dla Osób Niesłyszących. Polskę w tej prestiżowej imprezie reprezentowała między innymi pochodząca z Darłowa – Magdalena Kozłowska, obecnie nosząca nazwisko Palacz. Zajęła ona 21 miejsce na 85 startujących zawodników – co jest niemałym osiągnięciem zarówno dla niej, jak i dla całego kraju. Podium zdominowały reprezentantki: Korei, Taiwanu i Singapuru.

Zanim Magdalena Palacz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata, zdobyła między innymi srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niesłyszących w Bowlingu Kobiet, które odbyły się w 2021 r. w MK Bowling w Galerii Galaxy w Szczecinie. W tym turnieju rywalizowało ze sobą 37 sportowców z 9 polskich klubów. Wśród ośmiu kobiet, które wzięły udział w zawodach, to właśnie Magdalena z Korony Szczecin wywalczyła drugie miejsce, zdobywając łącznie 1064 punkty. W klasyfikacji generalnej uplasowała się tuż za Martą Milo z Warszawy, która zdobyła 1092 punkty i stała się Mistrzynią Polski Niesłyszących wśród Kobiet.

Magda to świetny przykład dla sportowców, pokazujący, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w dążeniu do sportowych sukcesów. Jej osiągnięcia są dowodem na to, że z determinacją i ciężką pracą można osiągnąć wiele zarówno na arenie krajowej i międzynarodowej.

Także jej zaangażowanie i pasja do sportu stanowią inspirację dla wielu i przyczynia się do promocji sportu wśród osób niesłyszących w Polsce.