Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

348383071 1737590556669341 875862707816874152 n

Darłovia Niepokonana: Zdecydowanie pokonała Gryfa Polanów 7:0 i Awansuje do 4 Ligi

To już pewne. 10 czerwca 2023 – Ten dzień zostanie zapamiętany na długo w historii Darłovii. Drużyna z Darłowa nie tylko zdominowała Gryfa Polanów, wygrywając 7:0, ale też zapewniła sobie awans do 4 ligi.

Od pierwszych minut meczu Darłovia pokazała swoją dominację. Ataki były skuteczne, a obrona nieprzenikniona. To było widoczne już w 19 minucie, kiedy Konrad Romańczyk otworzył wynik meczu. Jego precyzyjne uderzenie posłało piłkę prosto do siatki, ogłaszając tym samym, że drużyna jest na boisku, aby wygrać.

Następne bramki padały jak z łatwością. Romańczyk ponownie trafił do bramki w 59 minucie, podnosząc wynik na 2:0. W 66 minucie, Norbert Kornaga zdobył kolejną bramkę, zwiększając przewagę Darłovii do 3:0. Ale to nie był koniec – w 67 minucie Kornaga strzelił swojego drugiego gola, przesuwając wynik na 4:0.

Konrad Rokicki zdecydowanie odcisnął swoje piętno na meczu, strzelając gole w 75 i 81 minucie, podnosząc wynik do 6:0 i 7:0. Ale pomiędzy tymi dwoma akcjami, w 78 minucie, Krzysztof Wólczyński również dołożył swoją cegiełkę, strzelając piątą bramkę dla Darłovii.

Gryf Polanów, pomimo determinacji, nie był w stanie zatrzymać naporu przeciwnika. Drużyna z Polanowa nie straciła jednak ducha i walczyła do ostatniego gwizdka, choć nie udało się jej zdobyć żadnej bramki.

Euforia na stadionie, kiedy sędzia odgwizdał koniec meczu, była niesamowita. To był dzień, który kibice będą długo wspominać – dzień, kiedy ich drużyna nie tylko zdobyła 7 bramek w jednym meczu, ale również zapewniła sobie awans do 4 ligi.

To zwycięstwo dowodzi, że Darłovia jest gotowa na nowe wyzwania w 4 lidze.

Drużyna, kibice, a nawet całe miasto Darłowo, dzisiaj świętują ten niebywały sukces.