Skip to content Skip to main navigation Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wernisaż. “Dom kobiet” – wystawa obrazów Joanny Boreckiej-Hajduk

23 września 17:00 - 23 października 17:00

371521000 324547030135119 6499073293805152420 n

Urodziła się w Darłowie, mieście w którym morze i wiatr przynosiły naturalne pragnienie poznania świata i kazały pod wpływem swojego piękna przelewać emocje w artystyczną ekspresję.  Przez wiele lat była wokalistką zespołów rockowych oraz innych projektów muzycznych, lecz dopiero malarstwo  i rysunek, pozwoliły artystce na niezależne przedstawianie wielu wizji i pragnień.  Specjalistka od PR oraz wizerunku publicznego – “potrafię obserwować ludzi i świat – nie pozostaję obojętna, dlatego muszę tworzyć obrazy i pokazywać elementy rzeczywistości  – po mojemu”.

 

“Malarstwo to dla mnie ogromny dar. Jestem niezwykle szczęśliwa, że tak wiele osób potrafi odnaleźć w moich pracach kawałek siebie, swoich uczuć i wspomnień. Dzięki malarstwu zatrzymuje na chwilę czas i tworzę kadr, który wydaje mi się wyjątkowy.

 

Nie opisuję swoich obrazów, chcę natomiast, aby opisali je inni. To ogromna satysfakcja, kiedy mogę przyznać, ze ktoś zroumiał przesłanie- dlaczego namalowałam daną pracę.

Malowanie pozwala mi odkrywać samą siebie, daje wolność, uwalnia od schematów.

 

Moje obrazy to zbiór dotychczasowych emocji, to wynik wrażliwości na zachodzące procesy na świecie. To głos w sprawie licznych niesprawiedliwości społecznych, niezwykłych wyzwań dotyczących kobiet oraz ich niezwykłej roli w życiu. Tworzone prace są także naturalną potrzebą wyrażenia zachwytu nad pięknem oraz inspiracjami płynącymi z otaczającego nas świata.

 

Cieszę się, że moje obrazy wielu z oglądających traktuje jako odnalezienie swojej cząstki wszechświata. Obrazy są różne, w swej tematyce rozrzucone niczym gwiazdy na niebie, ale to może dlatego, że ten świat kręci za szybko, aby skupić się na jednym tylko temacie.

W 2018 r. miał miejsce mój pierwszy wernisaż – “Zmowa kolorów” w Promie Kultury Saska Kępa w Warszawie”

Wernisaż – 23 września 2023 godz. 17:00 Zamek Książąt Pomorskich.

Wystawę artystki będzie można oglądać do 23 października – serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Początek:
23 września 17:00
Koniec:
23 października 17:00

Miejsce wydarzenia

Zamek Książąt Pomorskich
Zamkowa 4
Darłowo,76-150
+ Google Map
Cookie Consent with Real Cookie Banner