Spotkanie autorskie z Adrianem Ksyckim

Miasto Darłowo i Poczekalnia Kultury mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z darłowiakiem, pisarzem oraz autorem nowej powieści "Przysięga Pięciu" - Adrianem Ksyckim. Spotkanie poprowadzi Daniel Frącz. Zapraszamy już 25 września (piątek) o godz. 19.00 do Poczekalni Kultury (ul. Bogusława X 28, budynek dworca PKP).

31 października 1945 roku. Młody lekarz Henryk Kuliński przyjeżdża na pogrzeb wuja. Znajduje dziwny list, z którego wynika, że wuj skrywał tajemnicę. Tego samego dnia oficer Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego prosi Kulińskiego o pomoc w rozwiązaniu zagadki morderstwa w lesie. Okazuje się, że zbrodnia powiązana jest z rodziną doktora…
Z mglistego lasu, przez cmentarze, podziemia do starego opactwa, bohaterowie zaczynają ujawniać piekielny spisek. Przysięga Pięciu, pakt, który miał chronić równowagę świata, jest zagrożony. Mroczne stowarzyszenie zrobi wszystko, żeby odzyskać to, co utraciło przed wojną.
Tylko kilka osób może ich powstrzymać: młody lekarz Henryk Kuliński, szeptanka Zosia kaliska i tajemniczy Wiciądz, człowiek o ogromnej inteligencji i niezwykle groźnych umiejętnościach…

Adrian Ksycki – urodził się w 1985 roku w Kołobrzegu. Pochodzi z Darłowa. Absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauczyciel i lektor języka angielskiego, metodyk i autor książki do nauki słownictwa. Publikował artykuły naukowe w czasopiśmie „The Teacher”. Po studiach zajął się pisarstwem. Jego pasją jest sport, sztuki walki, muzyka i nowinki naukowe. Obecnie mieszka pod Poznaniem, pracując nad kolejnymi powieściami. 

Pobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Podobne wydarzenia

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

764569 odwiedzin

5 gości online

Powrót do góry