Wystawa pomysłów studentów Politechniki Gdańskiej dot. przebudowy darłowskiego portu

Od 27 lipca w Terminalu Pasażerskim (ul. Kotwiczna 14) w Darłowie będzie można oglądać projekty studentów Politechniki Gdańskiej przedstawiające koncepcje przebudowy wejścia do portu.

Nowy terminal portowy przy kompletnie przebudowanym falochronie zachodnim, nowoczesna  przestrzeń miejska, która powstałaby dzięki przebudowie wejścia do darłowskiego portu. Do tego restauracje, przebieralnie, sauny i mnóstwo ciekawych miejsc w mocno przebudowanej części portowej miasta. Do niedawna ambitne projekty studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej można było oglądać w siedzibie uczelni. Dzięki współpracy zawiązanej z miastem Darłowo, prace na dużych tablicach będzie można zobaczyć teraz w miejscu, którego zaproponowane koncepcje bezpośrednio dotyczą.

Ich wystawa będzie czynna od 27 lipca w siedzibie Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Terminalu Pasażerskim przy ulicy Kotwicznej 12 w Darłowie. Oczywiście bezpłatnie w godzinach 10-18.

Projekty powstały w ramach konkursu Politechniki Gdańskiej. Studenci mieli do rozwiązania kilka problemów. Zadanie dotyczyło zlokalizowania po stronie zachodniej nowego terminala mogącego obsługiwać ruch pasażerski i ruch handlowy dla zdecydowanie większych statków niż pozwalają na to obecne możliwości techniczne darłowskiego portu. Drugim zadaniem była rekonstrukcja falochronu brzegowego po stronie wschodniej ze szczególnym uwzględnieniem jego funkcji jako infrastruktury turystycznej. W tym temacie miasto chciałoby powrócić do koncepcji opaski brzegowej pełniącej również funkcję ciągu komunikacyjnego na odcinku od tak zwanej patelni do hotelu Apollo skomunikowanej właśnie z tym falochronem brzegowym.

- Wystawa w Darłowie będzie wstępem do rozpoczęcia dyskusji na temat realnych zmian – informuje Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa. – Falochrony w obecnym kształcie powstały jeszcze w XIX wieku i wymagają gruntownej przebudowy. Może to jest właściwy moment, żeby zastanowić się nad poważniejszą rekonstrukcją z wykorzystaniem funduszy unijnych. Dlatego oprócz wystawy prac studenckich planujemy wkrótce zorganizowanie konferencji w tych tematach z udziałem ekspertów – dodaje burmistrz.

Pobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Podobne wydarzenia

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

1030256 odwiedzin

2 gości online

Powrót do góry