Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim – wybitnym polskim pisarzem kryminałów, Honorowym Obywatelem Królewskiego Miasta Darłowo, laureatem „Fali” - nagrody Media i Sztuka - Festiwalu w Darłowie. Rozmowę poprowadzi Arkadiusz Klimowicz - Burmistrz Darłowa.

Zapraszamy w sobotę, 8 sierpnia, do Terminalu Pasażerskiego przy ul. Kotwicznej 14 w Darłówku Zachodnim. Rozpoczęcie spotkania o godz. 18:00. Wstęp wolny.

 

O Autorze – rzecznik Darłowa, Leszek Walkiewicz, niegdyś pisał tak:

„Imperator kryminału” to wysoki mężczyzna w średnim wieku, ogolony „na zero” z niewielką lekko siwiejącą bródką i wąsikiem, ma męski barytonowy, zdecydowany głos i bardzo wysokie IQ. Marek Krajewski jest uprzejmym bardzo miłym, przystojnym mężczyzną o  symetrycznej budowie ciała i twarzy, z gładką cerą, mającym wyraziste piwne oczy. Jest na pewno perfekcjonistą i arcymistrzem szczegółów.

O jego zaletach długo można by mówić, jak np.: lingwista, podróżnik, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, gustownie ubrany dżentelmen, przywiązujący dużą wagę do porządku. Przede wszystkim jednak pisarz i filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, doktor nauk humanistycznych, były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, autor 20 bestselerowych  kryminałów.

Od 2007 r. zawodowo trudni się pisarstwem. Jest autorem kryminałów o Eberhardzie Mocku,  pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji oraz o Edwardzie Popielskim przedwojennym komisarzu. Obaj ci znakomici detektywi działali również w Darłowie. Retro kryminały Krajewskiego rozgrywają się w dokładnie zarysowanych realiach topograficznych i historycznych przed i powojennego Wrocławia (Breslau), a także Trójmiasta, Lwowa i Darłowa. W książce, „Arenie szczurów”, autor umieścił akcję w  Darłowie, podobnie jak w jedynym opowiadaniu „Darłowskie śledztwo Eberharda Mocka”, gdzie ukazuje prywatny pobyt Eberharda Mocka w Darłówku, w którym rozwiązał kryminalną zagadkę. Obydwaj detektywi mają wykształcenie klasyczne, interesuje ich  nietuzinkowy seks oraz i upodobanie do dobrego jedzenia.

Pisarz ten jest pierwszym laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru, od roku 2004 przyznawanej przez Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji „Trup w szafie” oraz Instytut Książki za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną. Otrzymał też Nagrodę Księgarzy „Witryna” za najlepszą książkę 2005, a w roku 2006 – Paszport Polityki. Prezydent Wrocławia nadał mu tytuł Ambasadora Wrocławia. Ponadto jest  Honorowym Obywatelem Miasta Darłowa. Przekłady jego książek ukazały się w dziewiętnastu krajach.

Pobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Podobne wydarzenia

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

770213 odwiedzin

13 gości online

Powrót do góry