54. Międzynarodowy Festiwal Organowy - koncert 22 lipca

54. Międzynarodowy Festiwal Organowy
lipiec/sierpień 2020
godzina 19:15 Darłowo – Kościół Św. Gertrudy

To jedna z najstarszych, największych i najbardziej prestiżowych tego typu imprez w kraju. Organizowana przez Filharmonię Koszalińską im. S. Moniuszki i Darłowski Ośrodek Kultury im. L. Tyrmanda. Podczas koncertów publiczność może posłuchać znakomitych organistów z różnych krajów, instrumentów dętych, solistów, zespołów woklanych... muzyki na najwyższym światowym poziomie. To prawdziwa uczta dla melomanów - a to wszystko w przepięknym wnętrzu z klimatem – Kościele Świętej Gertrudy w Darłowie.

W ramach 54. Międzynarodowego Festiwalu Organowego odbędą się cztery koncerty w Darłowie. Wszystkie zaplanowano na godzinę 19:15, w rotundowych kształtów kościele w stylu skandynawskiego gotyku – Kościele Świętej Gertrudy w Darłowie. Kidey i czego będziemy mogli wysłuchać?:

LIPIEC 2020
22 lipca 2020 – 54. Międzynarodowy Festiwal Organowy. Godz. 19:15. Kościół Świętej Gertrudy. WYKONAWCY: Duet „Cellorganic”: Radosław Marzec – organy, Renata Marzec – wiolonczela.

SIERPIEŃ 2020
5 sierpnia 2020 – 54. Międzynarodowy Festiwal Organowy. Godz. 19:15. Kościół Świętej Gertrudy. WYKONAWCY: Caline Malnoury (Francja) – organy, Jakub Chrenowicz – dyrygent, Orkiestra
19 sierpnia 2020 – 54. Międzynarodowy Festiwal Organowy. Godz. 19:15. Kościół Świętej Gertrudy. WYKONAWCY: Elżbieta Karolak – organy, Grzegorz Cebulski – dyrygent, zespół muzyki cerkiewnej „Oktoich. Filharmonii Koszalińskiej.

„Muzyka jest namiętnością, miłością i tęsknotą” – R. Wagner Na organowe koncerty pełne wyjątkowego klimatu zaprasza: Darłowski Ośrodek Kultury i Filharmonia Koszalińska. Więcej na: http://filharmoniakoszalinska.pl/

Uwaga: przypominamy o obowiązku zachowania bezpiecznych dystansów społecznych i wszelkich środków ochrony osobistej.

ABC ORGANIZACJI KONCERTU:

Koncerty organowe organizowane będą w Kościele Świętej Gertrudy – Darłowo, ul. Św. Gertrudy. Maksymalna ilość uczestników – 140 osób. Każdy Uczestnik proszony będzie o:

 1. Wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. 
 2. Poddanie się bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała. 
 3. Zdezynfekowanie rąk. 
 4. Założenie maseczki, o którą zadba we własnym zakresie i pozostanie w niej podczas całego koncertu. 
 5. Zajęcie miejsca oznaczonego przez organizatora koncertu. Wejście do kościoła na koncert – odbywać się będzie tylko jednym wejściem – tj. vis a vis ołtarza. Wyjście z kościoła odbywać się będzie dwoma wyjściami – prosimy o nieopuszczanie świątyni masowo, ruch pojedynczy z zachowaniem dystansów społecznych. 

UWAGA: Wybierając się na koncert pobierz i wypełnij oświadczenie dostępne:
http://www.dokdarlowo.pl/domain/dokdarlowo/files/regulamin-imprez-covid-19-publikacja.pdf

W związku z obostrzeniami jako organizatorzy zobowiązani jesteśmy prowadzić ewidencję uczestników wydarzenia. W związku z tym, każda osoba ze „strefy publiczności” zostanie poproszona o wypełnienie stosownego OŚWIADCZENIA. Organizację ww. wydarzenia reguluje:

1. Regulamin Imprez Darłowskiego Ośrodka Kultury z dnia 28 stycznia 2020
http://www.dokdarlowo.pl/domain/dokdarlowo/files/regulamin-imprez-dok-2020.pdf

2. Dodatkowe zapisy do regulaminu Imprez DOK z dnia 24 czerwca 2020
http://www.dokdarlowo.pl/domain/dokdarlowo/files/regulamin-imprez-covid-19-publikacja.pdf

Strefa Publiczności:
To strefa przeznaczona dla uczestników wydarzenia, która liczy 50% dopuszczalnej liczby osób z zachowaniem bezpiecznego dystansu – sadzana naprzemiennie. O wejściu do strefy – decyduje kolejność przyjścia na wydarzenie (kolejka). Bramki do strefy zostaną otwarte na 15 min przed koncertem. Prosimy o wcześniejsze wypełnienie oświadczeń i przybycie z już wypełnionymi, lub wystarczająco wcześniej by móc uczynić to na miejscu wydarzenia.

Do strefy dopuszczone zostaną osoby, które:

 1. Złożą stosowne oświadczenie. 
 2. Poddadzą się bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała. 
 3. Zdezynfekują ręce. 
 4. Każdego Uczestnika obowiązuje zakrywanie ust i nosa – wymagane maseczki. Każdy jest zobowiązany zadbać o nie we własnym zakresie. 
 5. Podczas całego wydarzenia i na wszystkich jego etapach obowiązuje zasada zachowania bezpiecznego dystansu społecznego. 
 6. Strefa publiczności podzielona jest na strefę z miejscami dla osób siedzących i nieliczne miejsca dla osób stojących. 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminami, dostosowanie się do wymogów, które stawia przed nami wszystkimi COVID 19, oraz współpracę ułatwiająca nam realizację zadania. ZAPRASZAMY.

Pobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Podobne wydarzenia

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

1030359 odwiedzin

4 gości online

Powrót do góry