Recital: Tomasz Stockinger & Stefan Gąsieniec

Tomasz Stockinger & Stefan Gąsieniec
Recital: „Już nie zapomnisz mnie”
10 lipca 2020
Godz. 20:00
Darłowo – Rynek

Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda zaprasza serdecznie 10 lipca 2020 roku na recital Tomasza Stockingera, któremu będzie towarzyszył pianista Stefan Gąsieniec. „Już nie zapomnisz mnie” to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego.

Tytuł programu pochodzi od piosenki Już nie zapomnisz mnie, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii Zapomniana melodia z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych.

Można powiedzieć, że recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym charm'em i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych. Najlepszy prezent muzyczny dla kobiety i mężczyzny!

UWAGA: Wybierając się na koncert pobierz i wypełnij oświadczenie dostępne:

http://www.dokdarlowo.pl/domain/dokdarlowo/files/oC59Bwiadczenie-uczestnika-imprezy.pdf

W związku z obostrzeniami jako organizatorzy zobowiązani jesteśmy prowadzić ewidencję uczestników wydarzenia. W związku z tym, każda osoba ze „strefy publiczności” zostanie poproszona o wypełnienie stosownego OŚWIADCZENIA. 

Organizację ww. wydarzenia reguluje:

Regulamin Imprez Darłowskiego Ośrodka Kultury z dnia 28 stycznia 2020

http://www.dokdarlowo.pl/domain/dokdarlowo/files/regulamin-imprez-dok-2020.pdf

Dodatkowe zapisy do regulaminu Imprez DOK z dnia 24 czerwca 2020

http://www.dokdarlowo.pl/domain/dokdarlowo/files/regulamin-imprez-covid-19-publikacja.pdf

 

Strefa Publiczności:

To strefa przeznaczona dla uczestników wydarzenia, która liczy 150 miejsc. O wejściu do strefy – decyduje kolejność przyjścia na wydarzenie (kolejka). Bramki do strefy zostaną otwarte na 60 min przed koncertem. Do strefy dopuszczone zostaną osoby, które:

  1. Złożą stosowne oświadczenie.
  2. Poddadzą się bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała.
  3. Zdezynfekują ręce.
  4. Każdego Uczestnika obowiązuje zakrywanie ust i nosa – wymagane maseczki. Każdy jest zobowiązany zadbać o nie we własnym zakresie.
  5. Podczas całego wydarzenia i na wszystkich jego etapach obowiązuje zasada zachowania bezpiecznego dystansu społecznego.
  6. Strefa publiczności podzielona jest na strefę z miejscami dla osób siedzących i stojących.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminami, dostosowanie się do wymogów, które stawia przed nami wszystkimi COVID 19, oraz współpracę ułatwiająca nam realizację zadania.

 

ZAPRASZAMY.

 

O artystach:

TOMASZ STOCKINGER ukończył PWST w Warszawie w 1978 r., od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie". Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym pod dyr. G. Holoubka, później współpracował z innymi warszawskim teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Najważniejsze filmy: Sto koni..., Bołdyn, Znachor, Lata 20te,30te..., seriale: Dom, Rycerze i rabusie, Pogranicze w ogniu, Zespół adwokacki i Klan, który w tym roku wszedł w 20ty rok emisji. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

STEFAN GĄSIENIEC - kompozytor, aranżer muzyczny, pianista. Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. "Przebudzenie". Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Pobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Podobne wydarzenia

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

526617 odwiedzin

3 gości online

Powrót do góry