Darłowskie plaże w cieniu pandemii koronawirusa COVID-19

Wybierając miejsce, w którym spędzimy urlop, bierzemy pod uwagę wiele czynników - nie tylko pogodę czy bliskość atrakcji i zabytków. Jeśli decydujemy się na wypoczynek nad morzem lub jeziorem, to warto sprawdzić, czy działające tam kąpieliska spełniają najwyższe standardy.

"Błękitna Flaga" to certyfikat, który przyznawany jest kąpieliskom i marinom działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie obowiązuje tylko przez jeden sezon, co roku trzeba ponownie się o nie ubiegać i przechodzić rygorystyczne kontrole. Darłowo po raz kolejny udowadnia, że bezpieczeństwo stawia ponad Wszystko.

W dniu jutrzejszym 18.06, o godz. 11:30 w obecności Burmistrza Miasta Darłowo - Arkadiusza Klimowicza, Koordynatora Krajowego Programu BF - Pana Jarosława Szczygła i darłowskich ratowników zostanie wciągnięta na maszt "Błękitna Flaga". Towarzyszyć temu będą pokazy ratownicze - z zachowaniem wszelkich norm i obostrzeń wynikających z trwającej w Polsce pandemii koronawirusa COVID-19.

Wydarzenie będzie miało charakter informacyjny i edukacyjny - będziemy chcieli pokazać prawidłowe zasady zachowania się nad wodą i odpowiedniego reagowania w chwili niebezpieczeństwa czy zagrożenia - mówi Waldemar Śmigielski - z darłowskiego ratusza. Oprócz pokazów ratownictwa zaprezentowany zostanie sprzęt ratowniczy.

Zapraszamy. 18 czerwca, Darłówko Zachodnie, wjazd na plażę od ul. Dorszowej. Start 11:30.

Pobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Podobne wydarzenia

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

764908 odwiedzin

4 gości online

Powrót do góry