Gramy z dystansem – startujemy od środy 20 maja z kinem plenerowym

Gramy z dystansem – startujemy od środy 20 maja z kinem plenerowym,

Tym samym będziemy jednym z pierwszych kin w Polsce, które rusza z graniem po przerwie spowodowanej COVID 19

 

Kultura w III etapie znoszenia ograniczeń narzuconych przez COVID 19

 

Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda i Kino Bajka powoli i zgodnie z wytycznymi – powraca do gry. Na początek zagramy z dystansem – Kino Plenerowe.

 

Decyzja Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o stopniowym wznawianiu działalności niektórych instytucji kultury została ogłoszona podczas konferencji Prezesa Rady Ministrów. Jak podkreśla wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński, określenie czasu i trybu przywracania działalności oraz szczegółowych procedur związanych z zapewnieniem ochrony zdrowia pracowników i publiczności należą do dyrektora danej instytucji.

 

Zgodnie z powyższym w Darłowie powracamy powoli do ożywienia życia kulturalnego miasta. Zaczniemy od kina plenerowego – zagramy jednak z dystansem podkreśla Magda Burduk. Kina plenerowe od 18 maja mogą prowadzić działalność z zachowaniem dystansu społecznego. I takie kino stworzymy w Darłowie. Pierwsze granie planujemy na 20 maja – tj. najbliższa środa. Na dobry początek zagramy film dokumentalny ukazujący trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych legendarnego zespołu rockowego pochodzącego z Irlandii – U2. Film pt.: „RATTLE AND HUM” wyemitujemy o godzinie 21:30 w naszym SKŁO 44 – ogrodzie. Wstęp oczywiście bezpłatny – ale bylibyśmy zadowoleni, gdyby widzowie w geście solidarności wsparli Kino Bajka bezterminowym biletem w ramach akcji Wspieramy Kina Polskie, w której Kino Bajka udział bierze – podkreśla dyrektorka darłowskiej jednostki.

 

Kino plenerowe w reżimie sanitarnym będzie jednak kinem nieco odmiennym od tego, do którego przywykliśmy. Stąd już dziś prosimy naszych widzów o współpracę i ułatwienie jego organizacji. Każdy chcący skorzystać z tej oferty będzie zobowiązany do przestrzegania kilku istotnych i niepodważalnych zasad i warunków, które mają nas zabezpieczyć i uchronić przed koronawirusem. Stąd też ilość miejsc w kinie plenerowym będzie ograniczona. Zachowamy odstęp pomiędzy widzami – 2m. Wyznaczymy miejsca, określimy sektory i zadbamy o potrzeby rodzin, par i gości indywidualnych. Pojawią się miejsca dla np. 4-osobowej rodziny zamieszkującej w jednym gospodarstwie domowym. Będą sektory duetowe dla par, przyjaciół, znajomych. Będą strefy dla indywidualnych fanów kina.

 

ABC zasad Kina Plenerowego SKŁO 44 – DARŁOWO 2020

1. Pokaz filmu U2:„RATTLE AND HUM” – odbędzie się 20 maja 2020 roku, o godzinie 21:30 – w ogrodzie SKŁO 44. Darłowo – ul. M.C. Skłodowskiej 44.

2. Pokaz bezpłatny.

3. Ilość miejsc wyznaczona, ograniczona.

4. Prosimy o przybycie na kwadrans przed planowanym seansem.

5. Widzowie poddani zostaną bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała, dezynfekcji dłoni.

6. Maseczki i rękawice – każdy widz zadba o to we własnym zakresie.

7. Miejsce widzowi wskaże pracownik kina.

 

Widzowie zobligowani będą do:

1. pozostawania w bezpiecznej od siebie odległości (2m) zarówno podczas wejścia na teren kina plenerowego, przebywania w nim oraz w momencie jego opuszczenia,

2. zajęcia wskazanego przez organizatora kina miejsca w takcie pokazu jak i po pokazie, niezmiennego w nim pozostawania podczas całego seansu,     

3. widzowie zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką, o którą zadbają we własnym zakresie – podczas całego pobytu w kinie plenerowym,

4. w przypadku konieczności skorzystania z toalety – obowiązkowa dezynfekcja dłoni (przed i po). W przypadku naszej lokalizacji – korzystamy pojedynczo,

5. wejście na teren kina jak i wyjście po pokazie będzie odbywało się w odpowiednich bezpiecznych odległościach – prosimy tego przestrzegać,

6. prosimy o założenie na czas przyjścia i pobytu w kinie jednorazowych rękawiczek ochronnych, o które każdy widz zadba sam.

 

Po zakończonym seansie naszych widzów poprosimy o dostosowanie się do komunikatu regulującego bezpieczne opuszczenie terenu kina.

Za dostosowanie się i współpracę pozwalającą nam na realizację kultury w mieście z góry dziękujemy.

Zatem raz jeszcze zapraszamy do kina plenerowego z dystansem. Zaczynamy od połączenia filmu z muzyką – U2: RATTLE AND HUM

20 maja 2020 – godz. 21:30

Ogród przy ul. M.C. Skłodowskiej 44

SKŁO 44

Wstęp free, ilość miejsc ograniczona.

UWAGA: zalecamy z uwagi na temperaturę panującą na zewnątrz zabrać termos z ciepłą herbatą, dostosować ubiór i zabrać ze sobą koc.

 

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub przeniesienia wydarzenia w przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych. 

 

 

Kolejne granie… już blisko i przed nami – będziemy informować.

;-)

Pobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Podobne wydarzenia

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

746189 odwiedzin

5 gości online

Powrót do góry