Darłowska kampania medialna wyróżniona!

Z dumą informujemy, że Miasto Darłowo zostało docenione w plebiscycie „Dziennika Gazety Prawnej” – zostaliśmy wyróżnieni w kategorii „Kampania komunikacyjna. Gmina miejska do 100 tys. mieszkańców”.

Dostrzeżona przez kapitułę konkursową została kampania realizowana w 2019 roku przez Biuro Promocji Miasta i Komunikacji Społecznej UM – „Plaże bez papierosa”

Dużo słońca, ciepły wiaterek, piaszczysta, czysta plaża i bardzo ciepła woda w Bałtyku – to wszystko znaleźć można w Darłowie. Trudno jednak doszukać się tu osoby palącej. Od 2018 na plażach w Darłówku – przypomnijmy – obowiązuje zakaz palenia tytoniu poza wyznaczonymi miejscami. Plaża to przecież nie popielniczka. 

W końcu maja 2018 Rada Miejska w Darłowie, w oparciu o nowelizację ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, wprowadziła zakaz palenia w miejscach publicznych, jednomyślnie podejmując uchwałę w tej sprawie. Egzekwowaniem zakazu palenia tytoniu zajęła się Straż Miejska - udzielając pouczeń - a także niepalący wczasowicze. W ramach akcji, przy wejściach na plażę, ustawiono plansze przestrzegające przed paleniem papierosów na kąpielisku oraz wskazano miejsca, gdzie można palić.

Dzięki zwróceniu uwagi mediów miejską kampanią społeczną na ten problem, odpoczywający nad polskim morzem – w Darłowie – turyści, a w szczególności dzieci i osoby starsze nie są narażone na wdychanie tytoniu. Tzw. „bierne palenie” również jest niebezpieczne i negatywnie wpływa na zdrowie.

Perły Samorządu to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez opiniotwórczy tytuł „Dziennik Gazeta Prawna”. Nagrody przyznawane są od wielu lat w różnych kategoriach. Tradycyjnie nagrody wręczane były podczas uroczystego kongresu, który odbywa się w Gdyni, a wręczeniu nagród towarzyszą panele dyskusyjne na tematy dotyczące życia samorządów. W tym roku – ze względu na epidemię koronawirusa – wyniki przedstawiono podczas internetowej transmisji.

Wyróżnienie to jest dla nas bodźcem do dalszej rzetelnej pracy, by otrzymywali Państwo codziennie aktualne i rzetelne informacje o wydarzeniach odbywających się w naszym mieście.

 

Biuro Promocji Miasta
i Komunikacji Społecznej UM

Wyświetlono: 194

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

894791 odwiedzin

3 gości online

Powrót do góry