Atrakcje największego parku w Darłowie

W ramach zrealizowanego projektu „Zielone Darłowo”, kosztem blisko 8 mln zł powstały cztery zielone tereny rekreacyjno-wypoczynkowe. Największym o powierzchni 5,5 hektara jest Park przy Inkuli. Inkula z niemieckiego glinianka jest wyrobiskiem powstałym po wydobyciu gliny zalanym wodą. Z wydobytej tam gliny darłowskie cegielnie wykonały miliony cegieł, które znajdują się w budowlach naszego miasta.

Tereny parkowe leżą wokół zbiornika wodnego Inkuli. Dojść lub dojechać rowerem, czy wózkiem z dzieckiem można od ulicy Królowej Jadwigi, Księżnej Anny albo od ul E. Plater, czy W. Andersa.

Na terenie parku znajduję się ścieżki piesze i pieszo-rowerowe o nawierzchni żwirowej, a na terenach podmokłych drewniane pomosty. W parku urządzono skwery kwiatowe i zasadzono steki drzew i krzewów. W kilku miejscach znajdują się place zabaw w połączeniu z elementami małej architektury. Setki ławek zachęcają do wypoczynku. Na terenie parku znajduje się również toaleta i wiele koszy na śmieci.

W parku urządzono miejsce do palenia ogniska, stanowiska na grilla i wzniesiono dwie wiaty z widokiem na Inkulę. W jej wodach oprócz wielu gatunków ryb pływają kaczki, niekiedy łabędzie i rośnie kilka chronionych gatunków jak np. grążel żółty. Park Inkula jest przyjazny czworonogom. Na jego ogrodzonym terenie znajduje się wybieg dla psów,  wyposażony w pełną gamę akcesoriów i urządzeń do ćwiczeń.

Teren Parku jest oświetlony solarnymi lampami i monitorowany przez całą dobę.

 

Leszek Walkiewicz

Wyświetlono: 216

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

897645 odwiedzin

1 gości online

Powrót do góry