Od soboty nowe obostrzenia sanitarne

Od najbliższej soboty, 10 października 2020 r., Darłowo - jak niemal całe terytorium Polski - znajdzie się w tzw. „żółtej strefie”, w której obowiązywać będą nowe obostrzenia związane z działaniami mającymi na celu powstrzymywanie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

W związku z tym – decyzją rządu – w granicach administracyjnych miasta Darłowa, podobnie jak w całej Polsce, obowiązują niniejsze zasady:

  • noszenie masek (zasłanianie nosa i ust) wszędzie w przestrzeni publicznej,
  • podczas zakupów obowiązkowe jest noszenie rękawiczek jednorazowych lub dezynfekowanie rąk,
  • w salonach kosmetycznych i fryzjerskich może przebywać tylko obsługa i aktualnie obsługiwani klienci,
  • w restauracjach i ogródkach obowiązuje dystans - 1 osoba ma 4 mkw. Klienci muszą też zakrywać nos i usta do czasu zajęcia miejsca przy stoliku. Obowiązek zasłaniania przez cały czas dotyczy też obsługi,
  • siłownie i kluby fitness - obowiązuje ograniczenie - 1 osoba na 7 mkw,
  • w kinach obowiązuje ograniczenie 25 proc. publiczności i obowiązek zachowania 1,5 odstępu oraz zasłaniania ust i nosa,
  • kościoły - podczas mszy, które odbywają się w kościele, uczestnicy muszą zasłaniać nos i usta. W przypadku mszy na wolnym powietrzu mają wybór - zachowanie 1,5 dystansu lub noszenie maseczki,
  • imprezy sportowe na stadionach i boiskach mogą odbywać się z udziałem 25 proc. publiczności. Osoby uczestniczące w wydarzeniach sportowych zobowiązane są do zakrywania ust i nosa, a także dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z obiektu,
  • imprezy kulturalne mogą obywać się wyłącznie z udziałem 25 proc. publiczności. Jeżeli odbywają się na otwartej przestrzeni, na widowni może być udostępnione co drugie miejsce (w rzędach naprzemiennie). W przypadku braku wyznaczonych miejsc, widzowie i słuchacze muszą zachować 1,5 metrowy dystans oraz zasłaniać nos i usta. Ta zasada obowiązuje też podczas wydarzeń kulturalnych na otwartych obiektach sportowych. Podczas imprez kulturalnych w otwartej przestrzeni obowiązuje limit 100 osób oraz 1,5 dystans między uczestnikami.

 

Zwolnione z obowiązku noszenia maseczki będą jedynie osoby, które posiadają przy sobie odpowiednie zaświadczenie lekarskie. Dla pozostałych, złamanie nakazu noszenia maseczek może zakończyć się mandatem karnym.

Urząd Miejski w Darłowie nadal pracuje zgodnie z ogłoszonymi 27 sierpnia br. zasadami reżimu sanitarnego. Interesanci przyjmowani będą wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, zaś kasa UM pozostaje zamknięta. Więcej przeczytasz tutaj: www.darlowo.pl/wiadomosci/13278/zmiany-w-funkcjonowaniu-urzedu-miejskiego.

Zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych z pomocą narzędzi internetowych – portalu www.gov.pl i „Katalogu spraw” UM w Darłowie: www.darlowo.pl/cms/1879/jak_zalatwic_sprawe_w_urzedzie.

 

Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

 

Dawid Jasiewicz (BPM)
(inf. własna na podstawie danych opublikowanych na www.gov.pl/koronawirus)

W związku z rozszerzeniem na cały kraj 🟨 stref żółtych, informujemy, że od jutra – 10/10/2020 gramy dla 25%...

Opublikowany przez Darłowski Ośrodek Kultury Piątek, 9 października 2020
 

Powiązane wiadomości:

Otrzymuj autoryzowane informacje z Miasta DarłowoZmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego

Wyświetlono: 792

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

897563 odwiedzin

4 gości online

Powrót do góry