Projekt obywatelski „Darłowski e-cmentarz” zrealizowany!

Z końcem sierpnia br. zakończono prace* nad system darłowskiego e-cmentarza. To projekt, który ma ułatwić rodzinom i bliskim korzystanie z miejskich cmentarzy zlokalizowanych przy ulicy Ojca Damiana Tynieckiego oraz Fryderyka Chopina.

Przejdź do darłowskiego „e-cmentarza”: http://mogily.pl/start/g-darlowo

 

Wielu z nas doświadczyło sytuacji, w której trudno było znaleźć grób bliskiej osoby, stąd w celu rozwiązania tego problemu mieszkańcy miasta najpierw poprali złożony wniosek do tzw. budżetu obywatelskiego, a potem w drodze głosowania został on wybrany do realizacji. Liczba oddanych głosów „za” realizacją projektu wyniosła: 864.

E-cmentarz jest systemem informacyjnym działającym na zasadzie strony internetowej, na której znajdują się informacje nt. cmentarzy miejskich oraz osób tam pochowanych. Działanie systemu poprzez takie narzędzia jak wyszukiwarka, wirtualny spacer, ułatwić ma przede wszystkim znalezienie danego grobu. Wszystko to dzięki wbudowanej mapie danego cmentarza i jego podziału na sektory. W trakcie prac inwentaryzacyjnych sporządzono również dokumentację fotograficzną grobów. Wraz z informacją o miejscu pochówku w systemie widzimy zatem jak wygląda dany grób. Użytkownik informowany jest również o rocznicy śmierci osób mu bliskich. System z łatwością wyznaczy też trasę dojazdu do poszczególnych cmentarz z każdego miejsca w kraju.

Poza w/w funkcjonalnością praca systemu wpłynie na efektywniejsze i szybsze zarządzanie cmentarzem. Zarządca cmentarza, który od teraz będzie aktualizować bazę osób pochowanych, ma bowiem do wykorzystania różne możliwości w zakresie powiadomień, komunikatów, które może również kierować do użytkowników. Są to m.in. szczegółowe informacje o opłatach, dostępności miejsc pod pochówek, mapy zagospodarowania, inne.

Początkowo działanie systemu miało być dodatkowo wspierane przez dwa multimedialne kioski zamontowane przy wejściu na cmentarz, jednak w wyniku epidemii COVID-19 postanowiono o ograniczeniu kosztów do funkcjonalności samego systemu w internecie. Pierwotna wartość inwestycji: 94 333, 00 zł obniżona została do 49 333,00 zł. W całości pokryta została z budżetu miasta w ramach wspomnianego budżetu obywatelskiego na rok 2020.

„Darłowski e -cmentarz” działa w systemie mogily.pl. W dostępnej wyszukiwarce lokalizacji wystarczy wpisać: „Darłowo” a sam program przekieruje nas do cmentarzy w Darłowie. 

 

IE


* Spis w bazie danych na dzień 22 maja 2020 r. Trwa aktualizacja zasobów portalu.

Wyświetlono: 773

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

764517 odwiedzin

6 gości online

Powrót do góry