V Letnie Mistrzostwa Polski Północnej Ashihara Karate w Darłowie

W Darłowie odbyły się V Letnie Mistrzostwa Polski Północnej Ashihara Karate w konkurencjach bezkontaktowych kihon (prosty układ karate), władania nunchaku, kumite na worku i tameshiwari (łamania desek). Zawody miały skromną oprawę i odbyły się w sali i na powietrzu bez publiczności z ograniczoną ilością uczestników na bezpiecznych zasadach, zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Sportu dotyczących prowadzenia zajęć sportowych i sztuk walki podczas epidemii COVID-19.

W mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate z czterech miejscowości w przedziale wiekowym od 7 do 55 lat. Po wspólnej rozgrzewce wszystkich uczestników zawodów przystąpiono do rywalizacji sportowej. Większość pojedynków w konkurencji kumite na worku stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i techniczne. Szczególne emocje towarzyszyły konkurencji władania - nunchaku w której zawodnicy musieli wykazać się dużą pomysłowością. Dobry poziom zaprezentowali także wszyscy startujący zawodnicy w mocno obsadzonej konkurencji kihon. Dużą atrakcją darłowskiej imprezy była konkurencja tameshiwari mężczyzn, która została rozegrana na powietrzu. W konkurencji tameshiwari zwyciężył zawodnik z Koszalina Adam Kapuściński. W zawodach bardzo dobrze wypadła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Najlepszym zawodnikiem letnich mistrzostw został - Wojciech Janiszewski 6 kyu z Sińczycy, który zajął 1 miejsce w konkurencji nunchaku i kumite na worku oraz 2 miejsce w kihon w kategorii wiekowej żak. Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Sędzią głównym zawodów był prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate - shihan Dariusz Winiarski 6 dan z Darłowa.

Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przy wsparciu Centrum Sportowego Herkules w Darłowie i rodziców. Warto dodać że były to 122 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 186 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 33 lat działalności.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie - zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

Wyświetlono: 112

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

764421 odwiedzin

5 gości online

Powrót do góry