XX otwarty puchar pomorza Ashihara Karate

W Darłowie odbyły się XX Otwarty Puchar Pomorza Polskiej Organizacji Ashihara Karate w konkurencjach bezkontaktowych kihon (prosty układ karate), władania nunchaku, kumite w formie pokazu walki z cieniem i tameshiwari (łamania desek). Zawody miały skromną oprawę i odbyły się na powietrzu bez publiczności z ograniczoną ilością uczestników na bezpiecznych zasadach, zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Sportu dotyczących prowadzenia zajęć sportowych i sztuk walki podczas epidemii CVID -19. W zawodach uczestniczyli zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate z czterech miejscowości w przedziale wiekowym od 7 do 55 lat oraz gościnnie zawodnik Oyama Karate w konkurencji tameshiwari.

Po wspólnej rozgrzewce wszystkich uczestników zawodów z zachowaniem dystansu 2 metrów pomiędzy zawodnikami przystąpiono do rywalizacji sportowej. W konkurencji kumite w formie pokazu walki z cieniem wszyscy zawodnicy zaprezentowały dobry poziomo oraz przygotowanie kondycyjne i techniczne. Szczególne emocje towarzyszyły konkurencji władania - nunchaku w której zawodnicy musieli wykazać się dużą pomysłowością. Dobry poziom zaprezentowali także wszyscy startujący zawodnicy w mocno obsadzonej konkurencji kihon. Dużą atrakcją darłowskiej imprezy była konkurencja tameshiwari, która została rozegrana na plaży w Darłówku zachodnim. W konkurencji tameshiwari zwyciężył Dariusz Bajor przed Dariuszem Winiarskim (obaj z Darłowa) i Adamem Kapuścińskim z Koszalina. W zawodach bardzo dobrze wypadła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Najlepszym zawodnikiem Pucharu Pomorza został - Leon Sławnikowski z Darłowa, który zajął 1 miejsce w konkurencji kihon i kumite w formie walki z cieniem oraz 3 miejsce w konkurencji władania nunchaku w kategorii wiekowej żak. Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, medale, statuetki karate i nagrody rzeczowe. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych i Polskiej Organizacji Ashihara Karate. Warto dodać że były to 121 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 185 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 33 lat działalności.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie - zaprasza na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

Wyświetlono: 81

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

770508 odwiedzin

7 gości online

Powrót do góry