Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Roman Strzałkowski tytanem wiedzy sportowej

W tych dniach w Dzierżoniowie odbyły się 43 mistrzostwa Polski Kibiców, organizowane od 1958 r., a w tym roku  przez telewizję publiczną TVP.

Ze względu na pandemie eliminacje przeprowadzono na platformie telegazety TVP, w którym rywalizowało 500 uczestników. W wielkim finale na Dolnym Śląsku wystąpiło 17 zawodników z 9 województw. Były pytania z przepisów dyscyplin sportowych, historia sportu oraz wydarzenia sportowe. Łącznie każdy kibic musiał odpowiedzieć na 215 pytań, w czasie 1 godziny zegarowej.

Nasz Roman Strzałkowski w tym morderczym sprincie zajął II miejsce z 179 pkt. Jego odwieczny rywal Adam Sokołowski /z Kluczborka/, który zajął I miejsce zdobył 203 pkt, a zawodnik z III miejscem Stefan Śliwa /ze Świebodzic/ uciułał 156 pkt.

Ponadto Roman Strzałkowski zdobył w dwóch  dodatkowych dyscyplinach wiedzy sportowej III miejsce w wiedzy o narciarstwie i III miejsce w sportach zespołowych. Został przez organizatorów dodatkowo nagrodzony pucharem za fakt, że od 1968 r. kiedy zdobył mistrzostwa kibiców województwa koszalińskiego i Mistrzostw Polski jest najstarszym czynnym kibicem. Łącznie z Dzierżoniowa przywiózł 5 pucharów i nagrody rzeczowe. Jakiego kalibru specjalistą wiedzy sportowej jest nasz ziomek świadczy informacja, że w ostatnich 10 latach  3-krotnie zdobywał Mistrza Polski Wiedzy Olimpijskiej, w tym jeden drużynowo i zdobył 3 tytuły wicemistrza Polski.

Prawdziwą wisienką na torcie dokonań darłowianina jest kolejna rywalizacja w jakiej brał udział w tym roku od marca do maja z udziałem 90 zawodników. Tam bezapelacyjnie wygrał odgadując 445 pytań na 450 (!!!)

Na zdjęciach: na 43 Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych w Dzierżoniowie zdobył 5 pucharów