Tak mógłby wyglądać port w Darłowie! Imponujące projekty studentów

Terminal promowy znacznie oddalony od brzegu z nową drogą dojazdową, z nową miejską przestrzenią do dowolnego zagospodarowania. Zupełnie nowy falochron zachodni, przebudowane otoczenia falochronu wschodniego z restauracją i dodatkową przestrzenią do plażowania. Marina jachtowa, przebieralnie, sauny, wyspy dla fok. To tylko niektóre z koncepcji przekształceń Miasta Darłowo na terenie portu i strefy brzegowej zaproponowane przez studentów architektury Politechniki Gdańskiej.

Sześć prac powstało w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej. Studenci mieli do rozwiązania kilka problemów. Jednym z nich było zlokalizowanie po stronie zachodniej nowego terminala mogącego obsługiwać ruch pasażerski i ruch handlowy dla zdecydowanie większych statków niż pozwalają na to obecne możliwości techniczne darłowskiego portu. Do zagospodarowania było również najbliższe otoczenie falochronów z koncepcją nowej strefy nadwodnej.

Do jury konkursowego w którym zasiadali pracownicy Politechniki Gdańskiej zaproszono również przedstawiciela Darłowa. Efektem posiedzenia było przyznanie jednej nagrody głównej w wysokości 3 tysięcy złotych i trzech wyróżnień po tysiąc złotych.

Jury doceniło zaangażowanie, kreatywność i wysoki poziom przygotowanych projektów. Oceniający podkreślali, że prace prezentują takie rozwiązania, które można byłoby wcielić w życie.

Projekty przyszłych architektów można obecnie oglądać w auli Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Trwają rozmowy na temat przeniesienia wystawy do Darłowa i połączenia jej z konferencją na temat koncepcji przebudowy portu i otoczenia falochronów.

Wyświetlono: 1097

DrukujPobierz PDFKopiuj link Facebook Twitter

Zobacz również

Dane kontaktowe

Herb Darłowa

Adres:

Urząd Miejski w Darłowie

Plac Tadeusza Kościuszki 9

Darłowo 76-150

Kontakt:

tel.: +48 94 314 22 23 (do 26)

faks: +48 94 314 23 33

e-mail: poczta@darlowo.pl

Godziny pracy urzędu

w poniedziałki, wtorki i środy 7:00 do 15:00
w czwartki 7:00 do 16:00
w piątki 7:00 do 14:00

RODO

746166 odwiedzin

6 gości online

Powrót do góry